ПАТ "НДІ "ВЕЛТ"

Код за ЄДРПОУ: 00216488
Телефон: (057) 738-30-32
e-mail: velt@ukr.net
Юридична адреса: 61038, м. Харків, вул. Ак. Павлова, 82
 
Дата розміщення: 24.04.2015

Річний звіт за 2014 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

Дата переходу Публiчного акцiонерного товариства "Науково-дослiдний i проектно-конструкторський iнститут засобiв технологiчного устаткування "ВЕЛТ" на МСФЗ - 01.01.2012 р.
Фiнансова звiтнiсть складена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ) в редакцiї затвердженої Радою з Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (Рада з МСФЗ), та оприлюднених на сайтi Мiнiстерства фiнансiв України.
Ця фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена на основi принципу безперервностi дiяльностi, який передбачає реалiзацiю активiв i виконання зобов'язань у ходi звичайної дiяльностi. Керiвництво вважає, що заходи, яких воно вживає, дозволять Товариству продовжувати безперервну дiяльнiсть у близькому майбутньому. У зв'язку з цим керiвництво вважає, що принцип безперервностi дiяльностi є належним для пiдготовки цiєї фiнансової звiтностi за МСФЗ.
Нацiональною валютою України є гривня, яка є функцiональною валютою Товариства та валютою, в якiй подається ця фiнансова звiтнiсть за МСФЗ. Фiнансова звiтнiсть складена у тис. грн.
Товариство застосовує змiнену у вiдповiдностi до МСФЗ облiкову полiтику. Ця фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена вiдповiдно з принципом оцiнки за iсторичною (первiсною) вартiстю, за виключенням вартостi основних засобiв, яка визначена за справедливою вартiстю. Основнi принципи облiкової полiтики, якi були застосованi при пiдготовцi цiєї фiнансової звiтностi, наведенi нижче.
Пiдготовка фiнансової звiтностi в вiдповiдностi з МСФЗ потребує використання деяких важливих бухгалтерських оцiнок. Вона також потребує вiд керiвництва професiйних суджень та припущень в процесi застосування облiкової полiтики Товариства. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд цих оцiнок. Припущення та зробленi на їх основi облiковi оцiнки постiйно аналiзуються на предмет необхiдностi їх змiни. Змiни в облiкових оцiнках визнаються в тому звiтному перiодi, в якому цi оцiнки були переглянутi, та у всiх наступних перiодах. Iнформацiя про найбiльш важливi судження, що сформованi в процесi застосування облiкової полiтики та мають найбiльш значний вплив на суми, що вiдображенi в фiнансовiй звiтностi, наданi.
Справедлива вартiсть основних засобiв визначена незалежним оцiнником.
Основнi засоби Товариства облiковуються та вiдображаються у фiнансовiй звiтностi у вiдповiдностi до МСФЗ 16 "Основнi засоби". Основнi засоби - це активи, що: використовуються пiдприємством для основної дiяльностi, для здавання в оренду iншим компанiям, або для адмiнiстративних цiлей; якi передбачається використовувати протягом бiльше одного року; не передбачаються до перепродажу; здатнi приносити економiчнi вигоди в майбутньому.
В статтi "Основнi засоби" згiдно з МСБО 16 "Основнi засоби" наводиться валова балансова вартiсть основних засобiв (вартiсть основних засобiв пiсля вирахування суми накопиченої амортизацiї на початок i кiнець звiтного перiоду. Первiсна вартiсть основних засобiв на початок звiтного перiоду складає 32906 тис. грн., на кiнець - 32906 тис. грн.
Накопичена амортизацiя на початок звiтного перiоду дорiвнює 27811 тис. грн., на кiнець - 28143 тис. грн. Залишкова вартiсть основних засобiв становить на початок року 5095 тис. грн., на кiнець - 4763 тис. грн. Для цiлей облiку та амортизацiї основнi засоби класифiкуються по групах основних засобiв:
1. Будинки, споруди та передавальнi пристрої;
2. Машини та обладнання;
3. Транспортнi засоби;
4. Iнструменти, прилади, iнвентар (меблi);
5. Бiблiотечнi фонди;
6. Малоцiннi необоротнi матерiальнi активи.

Товариство не має iнвестицiйної нерухомостi.
Договори оренди МСБО -17. Товариство здає в оренду об'єкти за договорами операцiйної оренди з термiном до 1 року з подальшим продовженням термiну, шляхом ускладнення додаткових угод. Замiна умов договорiв та дострокове їх розiрвання буває лише за згодою обох сторiн. За договорами товариства у орендарiв немає права викупу об'єктiв оренди пiсля закiнчення термiну оренди. Операцiйна оренда класифiкується як така, якщо вона не передає в основному всi ризики та винагороди щодо володiння.
Полiтика нарахування амортизацiї Товариством на орендованi активи, що амортизуються в подальшому обчислюються вiдповiдно до МСБО - 16 та МСБО - 38.
Основнi засоби приймаються до облiку в момент переходу до пiдприємства права власностi та вiдображаються на рахунку "Основнi засоби до вводу в експлуатацiю". При вводi в експлуатацiю основнi засоби переводяться на рахунок "Основнi засоби". Основнi засоби облiковуються по iсторичнiй вартостi придбання, з урахуванням необхiдних витрат по приведенню до стану придатного до використання.
Для нарахування амортизацiї об'єктiв основних засобiв використовується прямолiнiйний метод, для малоцiнних необоротних матерiальних активiв - у сумi 100 % їхньої вартостi при введеннi їх в експлуатацiю. Товариство формує резерви пiд виведення активiв з експлуатацiї встановлених в МСФЗ 16.
Нематерiальнi активи пiдприємства облiковуються та вiдображаються у фiнансовiй звiтностi згiдно з МСФЗ 38 "Нематерiальнi активи". Нематерiальними активами признаються контрольованi товариством немонетарнi активи, якi не мають матерiальної форми.
Згiдно з МСФЗ 38 "Нематерiальнi активи" в статтi "Нематерiальнi активи" наводиться собiвартiсть або переоцiнена вартiсть нематерiальних активiв, за вирахуванням накопиченої амортизацiї. Строк корисного використання нематерiальних активiв може бути або обмеженим, або невизначеним.
Амортизацiя нематерiальних активiв з обмеженим строком корисного використання розраховується лiнiйним методом протягом цього термiну таким чином:
нематерiальнi активи - вiд 2 до 10 рокiв;
Перiод i метод нарахування амортизацiї для нематерiального активу з обмеженим строком корисного використання переглядаються, як мiнiмум, в кiнцi кожного звiтного перiоду. Змiна передбачуваного строку корисного використання або передбачуваної структури споживання майбутнiх економiчних вигiд, утiлених в активi, вiдображається у фiнансовiй звiтностi як змiна перiоду або методу нарахування амортизацiї, в залежностi вiд ситуацiй, i враховується як змiна облiкових оцiнок.
Нарахування амортизацiї нематерiальних активiв здiйснюється на щомiсячнiй основi. Нематерiальнi активи з невизначеним строком корисного використання не амортизуються, а тестуються на знецiнення щорiчно або окремо, або на рiвнi пiдроздiлiв, що генерують грошовi потоки. Строк корисного використання нематерiального активу з невизначеним термiном використання переглядається щорiчно з метою визначення того, наскiльки прийнятно продовжувати вiдносити даний актив в категорiю активiв з невизначеним строком корисного використання. Якщо це неприйнятно, змiна оцiнки строку корисного використання з невизначеного на обмежений термiн - здiйснюється на перспективнiй основi.
Нематерiальнi активи облiковуються по справедливiй вартостi, з урахуванням необхiдних витрат по доведенню до придатного до використання стану.
Станом на 31.12.2014 року вартiсть нематерiальних активiв пiдприємства дорiвнює 229 тис. грн., як результат уцiнки вартостi нематерiальних активiв. Була проведена незалежна оцiнка вартостi нематерiальних активiв з подальшим її вiдображенням в фiнансовiй звiтностi за 2014 рiк. Амортизацiя нематерiальних активiв не нараховувалася. Активний ринок нематерiальних активiв вiдсутнiй, тому дуже важко оцiнити знецiнення нематерiальних активiв. Керiвництво Товариства має певне судження, щодо незмiнностi вартостi нематерiальних активiв.
Визнання вiдстрочених податкових активiв Чистi вiдстроченi податковi активи - це податки на прибуток, якi будуть вiдшкодованi через зниження оподаткованого прибутку в майбутньому. Вiдстроченi податковi активи, що вiдображенi в балансi, визнаються в той мiрi, в якiй ймовiрно, що вiдповiдну податкову вигоду вдасться реалiзувати. При визначеннi майбутнiх оподаткованих доходiв i суми податкових вигiд, ймовiрних в майбутньому, керiвництво використовує судження i розрахунки на пiдставi оподаткованого прибутку за попереднi перiоди, а також очiкуванi майбутнi доходи, як це представляється об'рунтованим при iснуючих обставинах.
Фiнансовi активи та грошовi кошти.
Загальна балансова вартiсть запасiв наводиться згiдно з МСФЗ 2 "Запаси" та складає на початок звiтного перiоду 28 тис. грн., на кiнець - 25 тис. грн. У валюту балансу включенi вартiсть виробничих запасiв. У первiсну вартiсть запасiв включається: фактичнi суми, що сплаченi постачальнику, згiдно договору; витрати на заготовку; витрати на транспортування; витрати на вантажно-розвантажувальнi роботи. Оцiнка вибуття запасiв (вiдпуск у виробництво, продаж, безоплатна передача и т. п.) в бухгалтерському облiку здiйснюється: методом "перше надiйшов - перший вибув" (ФIФО). За вимогами МСФЗ 2 "Запаси" наводимо наступнi данi:
Балансова вартiсть запасiв на кiнець звiтного перiоду: сировина i матерiали - 10 тис. грн.; купiвельнi напiвфабрикати та комплектуючi вироби - 2 тис. грн., запаснi частини - 5 тис. грн., малоцiннi та швидкозношуванi предмети - 5 тис. грн., незавершене виробництво - 546 тис. грн.
Сума дебiторської заборгованостi включає наступнi статтi:
- Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги, що наводиться в балансi за чистою реалiзацiйною вартiстю та становить на початок звiтного перiоду 3 тис. грн., на кiнець - 3 тис. грн.
- Iнша поточна дебiторська заборгованiсть на початок року включає суми заборгованостi за розрахунками з орендарями 635 тис. грн., сформований та скоригований резерв сумнiвних боргiв 211 тис. грн.; на кiнець звiтного перiоду - 605 тис. грн. розрахунки з орендарями та 605 тис. грн. резерв сумнiвних боргiв. Керiвництво оцiнює ймовiрнiсть непогашення дебiторської заборгованостi по основнiй дiяльностi i iншiй дебiторськiй заборгованостi на пiдставi аналiзу по окремим контрагентам. При проведеннi такого аналiзу до уваги приймаються наступнi фактори: аналiз дебiторської заборгованостi по основнiй дiяльностi i iншiй дебiторськiй заборгованостi по строкам, їх зiставлення зi строками кредитування контрагентiв, фiнансового положення контрагентiв i погашення ними заборгованостi в минулому (iсторiя повернення богiв покупцями). Фактичне повернення буде неможливим за оцiнками керiвництва.
Для цiлей бухгалтерського облiку до грошових коштiв вiдносяться грошi у будь-якiй формi: грошова готiвка, поточнi рахунки у банках. Фiнансова звiтнiсть Товариства складається у нацiональнiй валютi України - гривнi, яка є функцiональною валютою. Стаття "Грошовi кошти та їх еквiваленти" включає суму грошових коштiв в нацiональнiй валютi в сумi 31 тис. грн. на початок звiтного перiоду та 1 тис. грн. на кiнець звiтного перiоду, що включають у тому числi грошовi кошти в касi: 0 тис.грн. на початок i кiнець звiтного перiоду.
Згiдно концептуальної основи МСФЗ, у даному звiтi не передбачено вiдображення статтi "Витрати майбутнiх перiодiв".
Статутний капiтал Товариства на початок звiтного перiоду становить 28201 тис. грн. Капiтал у дооцiнках, яких виник при застосуваннi моделi облiку за переоцiненою вартiстю, -4822 тис. грн.. Згiдно Наказу №1960 вiд 10.07.2014 р. Фонду державного майна України, як Засновника Товариства, у зв'язку з приведення до вiдповiдностi вартостi чистих активiв та статутного капiталу, вiдбулося зменшення статутного капiталу, шляхом зменшення номiнальної вартостi акцiй. На кiнець звiтного перiоду статутний капiтал становить 5640 тис.грн., який подiлений на 112805600 штук простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,05 грн., про що отримано свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй, реєстрацiйний номер 154/1/2014 вiд 23.12.2014 р., видане НКЦПФР 23.12.2014 року. Змiни до Статуту були внесенi 22.08.2014 р.
Змiни вiдбулися за статтею "Нерозподiлений прибуток (непокритий збиток)". Сума капiтала в дооцiнках, пов'язана з переоцiнкою основних засобiв, становить на початок i на кiнець звiтного перiоду - 4822 тис.грн. За статтею "Нерозподiлений прибуток (непокритий збиток)" значиться на початок звiтного перiоду - 27298 тис. грн., на кiнець - 4716 тис. грн. збиткiв.
Зобов'язання - це заборгованiсть пiдприємства, яка виникла в результатi минулих подiй i погашення якої в майбутньому, як очiкується, приведе до зменшення ресурсiв пiдприємства, що утворюють економiчнi вигоди. Зобов'язання вiдбиваються у бухгалтерському облiку та фiнансовiй звiтностi тiльки тодi, коли: - його оцiнка може бути достовiрно визначена; - iснує вiрогiднiсть зменшення економiчних вигод в майбутньому в результатi його погашення.
Кредиторська заборгованiсть - це зобов'язання пiдприємства, до яких входять довгостроковi та поточнi зобов'язання, забезпечення та ранiше непередбаченi зобов'язання, що не враховуються.
Сума кредиторської заборгованостi мiстить суми кредиторської заборгованостi за придбанi товари (послуги), а також iншої поточної кредиторської заборгованостi, що виникла в ходi нормального операцiйного циклу суб'єкта господарювання та включає наступнi статтi:
- Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги становить на початок звiтного перiоду 2 тис. грн., на кiнець - 60 тис. грн.
- Поточнi зобов'язання за розрахунками з одержаних авансiв (на початок - 844 тис. грн., на кiнець - 904 тис. грн.)
- Поточнi зобов'язання за розрахунками з бюджетом (на початок - 71 тис. грн., на кiнець - 43 тис. грн.)
- Поточнi зобов'язання за розрахунками зi страхування (на початок - 10 тис. грн., на кiнець - 8 тис. грн.)
- Поточнi зобов'язання за розрахунками з оплати працi (на початок - 156 тис. грн., на кiнець - 102 тис. грн.)
- Iншi поточнi зобов'язання включають суми розрахункiв з iншими кредиторами (на початок - 44 тис. грн., на кiнець - 102 тис. грн.).
Валюта баланса - 7140 тис. грн.
Згiдно з МСФЗ у Звiтi про сукупний дохiд не наводяться данi про ПДВ та ПДВ-подiбнi податки, що включенi у склад доходу (виручки) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг).
Чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) становить 419 тис. грн.
Iншi операцiйнi доходи - дохiд вiд операцiйної оренди, який становить 776 тис. грн.
Оренда, за якої за орендодавцем зберiгаються всi ризики i вигоди, пов'язанi з правом власностi на актив, класифiкується як операцiйна оренда. Платежi, пов'язанi з операцiйною орендою, вiдображаються як витрати у звiтi про сукупнi прибутки за перiод з використанням прямолiнiйного методу списання таких витрат протягом термiну оренди.
Згiдно з МСФЗ 1 розкриваємо додаткову iнформацiю про характер адмiнiстративних витрат. Адмiнiстративнi витрати за звiтний перiод склали 417 тис. грн., в тому числi включають витрати по таких статтях (тис.грн.):
- Електроенергiя - 84;
- Паливно-мастильнi матерiали - 9;
- Матерiали - 15;
- Заробiтна плата iнженерно-технiних робiтникiв - 60;
- Вiдрахування на заробiтну плату - 22;
- Амортизацiя - 31;
- Оплата послуг банку - 5;
- Витрати на компенсацiйнi виплати з наукових пенсiй - 79;
- Витрати на охорону - 74;
- Витрати на вiдрядження - 9;
- Аудит - 10;
Згiдно з МСФЗ 1 "Подання фiнансової звiтностi", що визначає термiни "iнший сукупний прибуток" та "загальний сукупний прибуток" наводимо такi данi на 31.12.2014 р.:
- Загальний сукупний прибуток становить 34 тис.грн.
Роздiл IV Звiту про сукупний дохiд не заповнюється. Акцiї не розмiщенi.
Згiдно з МСФЗ 7 "Звiт про рух грошових коштiв" для звiтування про грошовi потоки вiд операцiйної дiяльностi обраний прямий метод, згiдно з яким розкривається iнформацiя про основнi класи валових надходжень грошових коштiв (валових виплат грошових коштiв). Прямий метод надає iнформацiю, яка може бути корисною для оцiнки майбутнiх грошових потокiв i яку не можна отримати iз застосуванням непрямого методу. Згiдно з прямим методом, iнформацiю про основнi класи валових надходжень грошових коштiв i валових виплат грошових коштiв можна отримати з облiкових регiстрi суб'єкта господарювання або шляхом коригування продажу, собiвартостi проданої продукцiї (дохiд у виглядi вiдсоткiв та подiбний дохiд, витрати на виплату вiдсоткiв та подiбнi витрати для фiнансової установи), а також iнших статей у звiтi про сукупнi доходи щодо змiн протягом перiоду в запасах i дебiторськiй та кредиторськiй заборгованостi вiд операцiйної дiяльностi, iнших не грошових статей та iнших статей, для яких вплив грошових коштiв є грошовими потоками вiд iнвестицiйної або фiнансової дiяльностi.
Звiт про рух грошових коштiв надає iнформацiю, яка дає користувачам змогу оцiнювати змiни в чистих активах суб'єкта господарювання, його фiнансовiй структурi (у тому числi лiквiднiсть та платоспроможнiсть), а також здатнiсть впливати на суми та строки грошових потокiв з метою пристосування до змiнюваних обставин та можливостей. Iнформацiя про грошовi потоки є корисною для оцiнки здатностi суб'єкта господарювання генерувати грошовi кошти та їх еквiваленти; вона також дає користувачам змогу розробляти моделi для оцiнки та порiвняння теперiшньої вартостi майбутнiх грошових потокiв рiзних суб'єктiв господарювання. Вона також пiдвищує ступiнь зiставностi звiтностi про результати дiяльностi рiзних суб'єктiв господарювання, оскiльки запобiгає впливу рiзних пiдходiв до облiку однакових операцiй та подiй.
Згiдно МСБО 7 "Звiт про рух грошових коштiв" розкриваємо iнформацiю про полiтику, яку приймає суб'єкт господарювання для визначення складу грошових коштi та їх еквiвалентiв. У звiтi вiдображено рух грошових коштiв вiд операцiйної, iнвестицiйної та фiнансової дiяльностi. Операцiйна дiяльнiсть полягає в отриманнi прибутку вiд звичайної дiяльностi. Операцiйна дiяльнiсть є основним видом дiяльностi Товариства з отримання доходу. Рух грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi виникає, головним чином, як результат основної дiяльностi Товариства, що приносить доходи, а саме: надходження грошових коштiв вiд продажу товарiв та надання послуг; виплати грошових коштiв постачальникам товарiв та послуг; грошовi надходження вiд нагород рiзного характеру, комiсiйних зборiв, виплати грошових коштiв працiвникам та виплати за їх дорученням. Чистий рух грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi за звiтний перiод становить - 6 тис.грн.
Згiдно МСБО 7, лише витрати, наслiдком яких є визнаний актив у звiтi про фiнансовий стан, можуть бути класифiкованi як iнвестицiйна дiяльнiсть. Iнвестицiйна дiяльнiсть - це придбання та продаж необоротних активiв, у тому числi активiв, вiднесених до довгострокових фiнансових iнвестицiй, iнших вкладень, що не розглядаються як грошовi еквiваленти. Згiдно МСБО 7, грошовий потiк вiд iнвестицiйної дiяльностi включає виплати грошових коштiв для придбання основних засобiв, нематерiальних активiв та iнших довгострокових активiв. Цi виплати охоплюють також тi, що пов'язанi з капiталiзованими витратами на розробки та будiвництво власними силами; надходження грошових коштiв вiд продажу основних засобiв, нематерiальних активiв, а також iнших довгострокових активiв; виплати грошових коштiв для придбання власного капiталу або боргових iнструментiв iнших суб'єктiв господарювання, а також часток у спiльних пiдприємствах (iншi, нiж виплати за iнструменти, що визнаються як еквiваленти грошових коштiв або утримуються для дилерських чи торговельних цiлей); надходження грошових коштiв вiд продажу власного капiталу або боргових iнструментiв iнших суб'єктiв господарювання, а також часток у спiльних пiдприємствах (iншi, нiж надходження за iнструменти, що визнаються як еквiваленти грошових коштiв або утримуються для дилерських чи торговельних цiлей); аванси грошовими коштами та позики, наданi iншим сторонам (iншi, нiж аванси i позики, здiйсненi фiнансовою установою); надходження грошових коштiв вiд повернення авансiв та позик (iнших, нiж аванси та позики фiнансової установи), наданих iншим сторонам; виплати грошових коштiв за ф'ючерсними i форвардними контрактами, опцiонами та контрактами "своп", окрiм випадкiв, коли такi контракти укладаються для дилерських чи торговельних цiлей або виплати класифiкуються як фiнансова дiяльнiсть; та надходження грошових коштiв вiд ф'ючерсних i форвардних контрактiв, опцiонiв та контрактiв "своп", окрiм випадкiв, коли такi контракти укладаються для дилерських чи торговельних цiлей або надходження класифiкуються як фiнансова дiяльнiсть. Чистий рух грошових коштiв вiд iнвестицiйної дiяльностi за звiтний перiод становить 0 тис.грн.
Фiнансова дiяльнiсть - це надходження чи використання коштiв, що мали мiсце в результатi емiсiї цiнних паперiв, викупу власних акцiй, виплата дивiдендiв, погашення зобов'язань за борговими цiнними паперами. Згiдно МСБО 7 грошовi потоки вiд фiнансової дiяльностi включають надходження грошових коштiв вiд випуску акцiй або iнших iнструментiв власного капiталу; виплати грошових коштiв власникам для придбання або викупу ранiше випущених акцiй суб'єкта господарювання; надходження грошових коштiв вiд випуску незабезпечених боргових зобов'язань, позик, векселiв, облiгацiй, iпотек, а також iнших короткострокових або довгострокових позик; виплати грошових коштiв для погашення позик; виплати грошових коштiв орендарем для зменшення iснуючої заборгованостi, пов'язаної з фiнансовою орендою. Виплата дивiдендiв в 2014 роцi склала 5 тис.грн.
Залишок коштiв на кiнець року становить 1тис.грн.

Новi стандарти й роз'яснення, що вступили в дiю.
МСФЗ (IFRS) 10 "Консолiдована фiнансова звiтнiсть", МСФЗ (IFRS) 12 "Розкриття iнформацiї про участь в iнших пiдприємствах" та МСФЗ (IAS) 27 "Окрема фiнансова звiтнiсть" - визначення iнвестицiйної органiзацiї, порядок облiку дочiрнiх пiдприємств iнвестицiйною (материнською) органiзацiєю (виключно для консолiдацiї та облiку iх по справедливiй вартостi з переоцiнкою через прибуток/збиток). Застосування з 01.01.2014 р.
МСБО (IAS) 19 "Виплати працiвникам" - облiк грошових надходжень зi сторони працiвникiв або третiх сторiн, якi направленi на фондування пенсiйних планiв; дозволяється вiднiмати внески, якi пов'язанi з надаванням послуг, при умовi, що вони не змiнюються залежно вiд тривалостi термiну служби працiвника, iз вартостi виплат, зароблених в тому перiодi, в якому наданi цi послуги. Застосування з 07.07.2014 р. На думку керiвництва поправки до даного стандарту не вплинуть на фiнансову звiтнiсть Товариства.
МСБО (IAS) 36 "Зменшення корисностi активiв" - вiдмiна вимоги про розкриття вартостi, яка вiдшкодовується по кожнiй одиницi, генеруючої грошовi кошти, для яких балансова вартiсть гудвiла або нематерiального активу з невизначеним термiном корисного використання, розподiлений на одиницю, є значним по вiдношенню до балансової вартостi, якщо знецiнення не виникло. Застосування з 01.01.2014 р.
МСБО (IAS) 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка" - новацiї похiдних фiнансових iнструментiв та продовження облiку хеджування. Застосування з 01.01.2014 р.

Новi стандарти й роз'яснення, що не вступили в дiю.

Ряд нових стандартiв, виправлень до стандартiв i роз'яснень, що не вступили в дiю станом на 31 грудня 2014 року не застосовувалися при пiдготовцi даної фiнансової звiтностi. Товариство планує почати застосування нових стандартiв, виправлень й роз'яснень iз моменту їх вступу в дiю.




В.о.Голови правлiння Є.В.Сабадаш

Головний бухгалтер С.М.Запрiй

д/н

д/н

д/н